چطور جوراب‌های خود را با لباس‌هایتان ست کنید

چطور جوراب‌های خود را با لباس‌هایتان ست کنید

گاهی اوقات حتی ساده‌ترین انتخاب‌ها هنگام پوشیدن لباس به یک کابوس تبدیل می‌شود. مخصوصاً هرچه بیشتر در مورد جزئیات فکر می‌کنید و وسواس به خرج می‌دهید این کابوس تلخ‌تر می‌شود تا جایی که شاید به‌طور مکرر چندین دست لباس مختلف را امتحان می‌کنید اما باز هم نمی‌توانید از میان آن‌ها لباس متناسب را انتخاب کنید و هیچ‌کدام از آن‌ها به دل شما نمی‌نشیند.

برای بسیاری از مردان انتخاب جوراب متناسب و ست کردن آن با لباس‌هایشان کار بسیار مشکلی است. جوراب یکی از اجزای بسیار تأثیرگذار در تیپ مردان است. اهمیت جوراب در پوشش مردان به‌قدری است که انتخاب هوشمندانهٔ آن می‌تواند تیپ آن‌ها را از دیگران متمایز کند.

همانند مسائل دیگر، تیپ و مد نیز بر اساس درک مجموعه‌ای از اصول و قوانین و به‌کارگیری خلاقیت در تغییر آن‌ها بناشده است؛ بنابراین باید با دستورالعمل‌های انتخاب یک جوراب متناسب آشنایی کامل داشته باشیم.

جوراب خود را به‌درستی انتخاب کنید

نخستین و مهم‌ترین مسئله‌ای که در انتخاب یک جوراب برای ست کردن آن با دیگر لباس‌هایتان با آن روبرو هستید رنگ جوراب است. در اینجا لازم است تا با دایره رنگ آشنا شوید.

دایره رنگ همان‌طور که در شکل مشاهده می‌کنید دایره‌ای متشکل از ۱۲ رنگ مختلف است. ارتباط میان رنگ‌های این دایره بسیار ساده است:

  • رنگ‌های مشابه: اگر در جهت عقربه‌های ساعت بر روی این دایره حرکت کنید، رنگ‌های مشابه در کنار یکدیگر قرار دارند.
  • رنگ‌های مکمل: رنگ‌هایی هستند که در دایره رنگ دقیقاً روبروی یکدیگر قرار دارند.
  • رنگ‌های متضاد: میان هر رنگ و رنگ متضاد آن بر روی دایره رنگ، ۳ رنگ فاصله وجود دارد.

در آینده به‌تفصیل در مورد دایره رنگ و تأثیر شگرف آن بر دنیای مد و فشن صحبت خواهیم کرد. ست کردن رنگ‌های مکمل دشوارتر از ست کردن رنگ‌های متضاد است، بااین‌وجود می‌توان رنگ‌های مکمل را با تغییر تنالیته و شدت یکی از رنگ‌ها با هم ست کرد. به‌عنوان‌مثال، رنگ سبز و رنگ قرمز دو رنگ مکمل هستند، اما اگر رنگ قرمز را با رنگ صورتی کمرنگ جایگزین کنید می‌توانید آن را با سبز ست کنید. همواره در پوشیدن جوراب‌هایتان دایره رنگ و نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

۱: اگر در ست کردن جوراب مناسب تردید دارید بر اساس طیف رنگی انتخاب کنید

ساده‌ترین روشی که می‌توانید بر اساس آن، یک جفت جوراب متناسب به پا کنید آن است که جورابی را انتخاب کنید که رنگ آن یک پرده روشن‌تر و یا تاریک‌تر از شلواری است که پوشیده‌اید. به‌عنوان‌مثال اگر کت‌شلوار خاکستری ملایم به تن کرده‌اید، جوراب خود را به رنگ دودی به پا کنید.

این ساده‌ترین روشی است که می‌توانید برای انتخاب جوراب مناسب از آن پیروی کنید و حاصل کار همواره باعث می‌شود تیپی هماهنگ داشته باشید.

۲: از طیف‌های رنگی دارای بافت و الگو استفاده کنید

در این روش نیز از اساس روش قبل پیروی می‌شود اما این بار کمی بافت و الگوی ظریف نیز به جوراب اضافه می‌شود. به‌عنوان‌مثال می‌توانید یک جوراب پشمی کلفت دودی را باکت شلوار خاکستری خود بپوشید. علاوه بر این جوراب شما می‌تواند طرح‌های راه‌راه بسیار ظریف یا الگوی نقطه‌نقطه داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که استفاده از بافت وزن خاصی را به ظاهر شما می‌افزاید، به همین دلیل اگر از جوراب‌های ضخیم‌تر استفاده می‌کنید حتماً آن را با الیافی همچون پارچه‌های کتان، چرم، پشم و مخمل‌های کبریتی ست کنید.

 

۳: جوراب‌های پرنقش‌ونگار

به‌عنوان نخستین گام، همواره سعی کنید تا رنگ الگوهای به‌کاررفته در جورابی که پوشیده‌اید با رنگ شلوارتان هماهنگ باشد. می‌توانید یک گام فراتر روید و از رنگ‌های پرطراوت‌تر که با رنگ شلوارتان متضاد یا مکمل هستند استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید جوراب‌های صورتی را با شلوار کتان راه‌راه سورمه‌ای بپوشید و یا یک جوراب زرد را با شلواری زرشکی ست کنید.

۴: استفاده از جوراب‌های رنگارنگ

اگر می‌خواهید با پوشیدن جوراب‌های رنگارنگ ظاهری متفاوت، شاد و سرزنده را برای خود به ارمغان بیاورید همواره دایره رنگ را مدنظر قرار دهید و مطمئن شوید که به‌درستی از آن استفاده می‌کنید.

فارغ از اینکه فکر می‌کنید یک جفت جوراب رنگارنگ ممکن است چقدر شما را به نظر خوش‌تیپ نشان دهد، اگر به درستی از ترکیب رنگ‌های متضاد یا مکمل در جوراب و شلواری که انتخاب کرده‌اید استفاده ‌نشده باشد تیپ شما ناهماهنگ به نظر می‌رسد و به‌هیچ‌وجه چشم‌نواز نخواهد بود.

ساده‌ترین راه برای استفاده از یک جفت جوراب رنگارنگ در هر تیپی آن است که شلواری با رنگ خنثی به پا داشته باشید. به‌عنوان‌مثال شلوار سفید، شلوار جین مشکی یا یک شلوار پارچه‌ای چینوی (chinos) خاکستری پررنگ را می‌توان با چنین جوراب‌هایی ست کرد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وب سایت به فروش می رسد.

اطلاعات بیشتر : تماس با 09123037212